قدرت ذهن

قدرت ذهن

با قدرت ذهن زندگی خود را متحول کنید

 

انسان ها در طول تاریخ همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود شرایط خود بودند و این تلاش تا به امروز ادامه داشته است.

در حال حاضر بیشتر افراد به این نتیجه رسیدند که قدرت ذهن یکی از بهترین روش هایی است که می تواند به فرد کمک کند تا زندگی خود را متحول سازد. اما چگونه می توانیم از این قدرت کمک گرفته و در زندگی خود پیاده کنیم ؟

ما در ادامه راهکارهایی بسیار عالی ارائه خواهیم داد که به کمک آن ها می توانید به بهترین شکل از ذهن خود کمک بگیرید و نتایج شگفت انگیزی رقم بزنید.

قدرت ذهن

تاثیر ذهن بر زندگی

 

طی دهه های اخیر محققان تحقیقات زیادی درباره تاثیر ذهن بر کیفیت زندگی بشر انجام دادند و به نتایج قابل توجهی دست یافتند. 

در گذشته باور عموم مردم این بود که ما سرنوشتی داریم که از پیش نوشته شده و نمی توانیم آن را تغییر دهیم. به عبارت دیگر محکوم به زندگی اجباری هستیم. به همین دلیل مردم به اتفاقات بدی که در زندگی شان رخ می داد به عنوان یک سرنوشت از پیش نوشته شده نگاه می کردند و بیشتر مواقع متوجه نبودند که عامل این اتفاقات بد خودشان هستند. آن‌ها هیچ تلاشی برای تغییر شرایط خود انجام نمی‌دادند. اما بعدها این باور غلط توسط محققان و افراد موفق رد شد و ما متوجه شدیم که ذهن  قدرت خارق العاده ای دارد که می تواند باعث حوادث بد یا خوب شود. البته سال های زیادی طول کشید تا بیشتر مردم از قدرت ذهن خود و تاثیر آن بر زندگی شان آگاه شدند و این مسئله را پذیرفتند.

 

از جمله تاثیرات مهم ذهن بر زندگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

_ شما به کمک ذهن خود می توانید شرایط مالی خود را تغییر دهید فقط کافیست باورهای محدوده کننده ای که درباره پول دارید شناسایی کرده و آن ها را با باورهای پول ساز جایگزین کنید. به عنوان مثال از جمله باورهای محدود کننده درباره پول می‌توان به این جملات اشاره کرد: پول چرک کف دسته. همه پولدارها دزدن و… . این باورهای نادرست را می‌توانید با باورهای درستی مانند: پول به راحتی وارد زندگی من میشه، پول باارزشه و … جایگزین کنید.

 

_ در نود درصد موارد ذهن و افکار منفی باعث بیماری روحی و جسمی ما یا باعث درمان بیماری ها می شوند. پس نمی توان از تاثیر ذهن بر روح و جسم غافل شد. برای درمان بیماری‌های مختلف از کنار این قدرت ساده عبور نکنید.

 

_ افراد موفق همیشه بر این موضوع تاکید داشتند که موفقیت های خود را در ابتدا در ذهن خود تجسم کردند و در مسیر رسیدن به موفقیت از این قابلیت کمک گرفتند. پس ذهن رابطه مستقیم با موفقیت یا شکست ما دارد.

 

 

در حال حاضر بیشتر ما به خوبی می دانیم که افکار تاثیر مستقیم بر زندگی دارد، اما با این وجود هنوز هم بیشتر افراد زندگی خوبی ندارند و نمی‌توانند شرایط خود را بهبود ببخشند. این موضوع به خاطر کنترل نکردن ذهن اتفاق میفتد. اگر شما بتوانید ذهن خود را کنترل کنید، بدون شک اتفاقات خوب وارد زندگی تان خواهد شد. اما استفاده از این قدرت و همچنین کنترل ذهن کار آسانی نیست و اصولی دارد. در ادامه درباره اصول این کار صحبت خواهیم کرد.

کنترل ذهن

از کنترل ذهن کمک بگیرید

برای کنترل ذهن بهترین کار این است که آن را به حال خود رها نکنید.ذهن ما در شرایط عادی تمایل زیادی به افکار منفی دارد.

در صورتی که کنترلی روی آن نداشته باشید، همیشه به بدترین اتفاق ممکن فکر خواهید کرد. 

اما تغییر ذهن از منفی به مثبت با وجود اینکه کار دشواری است اما نتایچ فوق العاده ای رقم خواهد زد.

برای کنترل ذهن بهتر است از روش های زیر استفاده کنید:

 

 

_ ورودی های ذهنی تان را تحت نظر بگیرید.

هر محتوایی را تماشا نکنید.به عنوان مثال اخبار تاثیر بسیار بدی بر روان ما دارد، زیرا پر از اتفاقات تلخ و ناگوار است.

بنابراین به جای تماشای اخبار به دنبال محتواهای انگیزشی و مثبت باشید. همچنین با افراد منفی همنشین نشوید و حتی محتوای منفی هم نخوانید.

 

_از قدرت کلام استفاده کنید.

کلماتی که به کار می برید تبدیل به افکار و باور شما خواهد شد. پس مراقب کلمات خود باشید. به جای صحبت درباره شکست  و بیماری ها درباره خواسته ها و اهدافی که دارید صحبت کنید. هر چقدر جملات شما مثبت تر و بهتر باشد اتفاقات خوب خیلی زود در زندگی شما ظاهر می‌شوند.

 

_ از مدیتیشن کمک بگیرید. انجام تمرینات یوگا و مدیتیشن به شما کمک می کند تا ذهن آرام تری داشته باشید. هر روز در برنامه خود حداقل ده دقیقه به این کار اختصاص دهید. حتما توجه کنید که در سکوت به این کار بپردازید تا بیشترین بازدهی را داشته باشد.

 

_از طبیعت غافل نشوید. یکی دیگر از موارد عالی که می تواند به شما کمک کند، طبیعت است. طبیعت گردی یا شنیدن صدای طبیعت را در اولویت قرار دهید.

افزایش قدرت ذهن

 قدرت ذهن تان را افزایش دهید

برای بالا بردن قدرت ذهنی تان نیازی به انجام کارهای پیچیده ندارید.

زمانی که شما بتوانید کنترل ذهن تان را به عهده بگیرید و جهت افکار خود را از منفی به مثبت تغییردهید، کم کم زندگی شما هم تغییر جهت خواهد  داد و از شرایط بد به سمت شرایط خوب خواهید رفت.

اما به این نکته مهم توجه کنید که با یک بار مثبت فکر کردن نمی توان منتظر اتفاقات خارق العاده بود. شما باید در این کار مداومت داشته باشید. از جملات تاکیدی و ورودی های مثبت کمک بگیرید.

همچینین فراموش نکنید زمانی که شما قصد دارید افکار خود را تغییر دهید، ذهن شما در ابتدا به شدت مقاوت نشان خواهد داد

اما شما در این حالت نباید تسلیم شوید. نگران نباشید به مرور زمان از شدت این مقاومت ها کاسته خواهد شد. تنها کاری که شما باید انجام دهید تمرین روزانه است. بعد از مدتی ناخوداگاه متوجه می شوید که ذهن شما مقاومت خود را از دست داده و بسیار مثبت تر از قبل شده است. پس فراموش نکنید کلید موفقیت در این کار استمرار و تسلیم نشدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *