فواید شکرگزاری

شکرگزاری و ثروت

با فواید شکرگزاری آشنا شوید

کتاب‌ها و مقالات زیادی درباره‌ی شکرگزاری وجود دارد که نشان دهنده اهمیت بالای این تکنیک هستند. اما درباره فواید شکرگزاری به صورت جامع و کامل زیاد صحبت نشده است. ما در مقالات قبل به سراغ تعریف شکرگزاری و اهمیت شکرگزاری روزانه رفتیم و اطلاعات بسیار ارزشمندی در اختیار شما قرار دادیم. در این مقاله قصد داریم به صورت جامع و کاربردی شما را با فواید این تکنیک آشنا کنیم. زمانی که شما با این مزیت‌ها آشنا شوید، بدون شک بیشتر از قبل تمایل خواهید داشت که این روش را در زندگی خود پیاده سازید.

بررسی فواید شکرگزاری

بیشتر متخصصان و محققان درباره اینکه شکرگزاری قوی‌ترین تکنیک برای تغییر کیفیت زندگی است، اتفاق نظر دارند. ما توصیه زیادی درباره‌ی اهمیت این کار شنیدیم و گاهی در زندگی خود نیز اثرات آن را شاهد بودیم. همانطور که می‌دانید تکنیک‌های زیادی وجود دارند که فقط مربوط به جنبه های خاص زندگی ما می‌شوند. به عنوان مثال، ما از بازی فراوانی برای جذب ثروت استفاده می‌کنیم. اما نکته قابل توجه شکرگزار بودن این است که در همه جنبه های زندگی شما تاثیر می‌گذارد و تک بعدی نیست.

شکرگزاری و وضعیت سلامتی

وضعیت سلامتی تان را بهبود می‌بخشد

این روزها بیشتر افراد جامعه، بیماری‌های مختلف را تجربه می‌کنند. اگر نگاهی به آمار بیماران بیاندازیم متوجه می‌شویم که مشکلات جسمی فارغ از جنسیت، سن و شغل در اقشار مختلف جامعه وجود دارد.

برخی محققان معتقدند آمار بیماری‌ها به خاطر سبک زندگی مدرن افزایش یافته است. اما در این میان همه ما افرادی را می‌شناسیم که با وجود داشتن سبک زندگی مدرن، کاملا سالم هستند و یا اینکه به طرز معجزه آسایی توانستند بیماری خود را درمان کنند.

در حقیقت این افراد از قانون بسیار مهمی استفاده کردند و به جای تمرکز روی بیماری و دیدن نیمه خالی لیوان، کاملا آگاهانه شکرگزار سلامتی اعضای مختلف بدن خود بودند.

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید از خدا به خاطر سلامتی خود تشکر کنید، ارتعاشی به جهان ساطع می‌کنید که باعث می‌شود جسم شما روز به روز سالم تر ‌شود. زیرا طبق قانون دنیا ما چیزی را به دست می‌آوریم که بر روی آن تمرکز کرده باشیم. همچنین طبق قانون شکرگزاری، شکر نعمت، نعمتت افزون کند.

بنابراین از جمله مهم‌ترین تاثیرات سپاسگزاری از خداوند، بهبود شرایط جسمانی است. حتی من بیمارانی را می‌شناسم که با وجود درد شدیدی که داشتند، شروع به استفاده از این تکنیک کردند و به طرز معجزه آسایی بیماری آن‌ها درمان شد. این مورد در بیماران سرطانی که توانستند سرطان خود را شکست دهند، کاملا مشهود است.

شکرگزاری و ثروت

ثروت شما بیشتر می‌شود

از جمله مهم‌ترین فواید شکرگزاری بهبود شرایط مالی است. همه ما دوست داریم فراوانی مالی را در زندگی خود تجربه کنیم زیرا برای داشتن زندگی بهتر ناگزیر هستیم که هزینه‌های مختلفی پرداخت کنیم و اگر توان مالی کافی نداشته باشیم، با مشکلات فراوانی رو به رو می‌شویم. مشکلات مالی از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی محسوب می‌شود که گاهی عوارض جبران ناپذیری نیز دارد.

سوال پر تکراری که زیاد شنیده‌ایم این است که چرا برخی افراد  ثروت زیادی دارند اما عده‌ای دیگر با مشکلات متعددی رو به رو هستند؟ در حقیقت، تفاوت مهم افراد ثروتمند و فقیر در طرز تفکر و عملکرد آن‌هاست. افراد ثروتمند به فراوانی ایمان دارند و شکرگزار نعمت‌های خدا هستند. آن‌ها از فقر نمی‌ترسند و دائما درباره آن صحبت نمی‌کنند. اما در نقطه مقابل، افرادی که مشکلات مالی دارند دائما درباره کمبودهای خود صحبت می‌کنند و همیشه در حال گلایه از شانس و اقبال خود هستند.

در حقیقت اگر می‌خواهید شرایط مالی خود را تغییر دهید باید بتوانید به جای تمرکز بر کمبودهای زندگی‌تان، داشته‌های خود را ببینید و به خاطر آن‌ها هر روز شکرگزار خداوند باشید. اگر شروع به کمک گرفتن از این تکنیک عالی کنید متوجه خواهید شد که پول و ثروت به طرز غیر منتظره وارد زندگی شما می‌شود. یکی از مهم‌ترین قوانین جهان خلقت این است که خدا به فرد سپاسگزار از جایی که فکرش را نمی‌کند، روزی می‌رساند.

 

آرامش واقعی را تجربه می‌کنید

آرامش ذهنی و روحی از جمله گمشده‌های مهم دنیای مدرن است. برای تایید این گفته کافیست سری به مطب روانپزشک‌ها و روانشناس‌ها بزنید.

افراد زیادی در حسرت یک خواب آرام، شب را صبح می‌کنند. آمار افسردگی و خودکشی در قرن جدید به طرز عجیبی بالا رفته است. بیشتر طلاق‌ها به خاطر مشکلات روحی افراد رخ می‌دهد. اما در این بین عده‌ای را می‌بینیم که ذهن بسیار آرامی دارند و زندگی آن‌ها سرشار  از آرامش است.

 

در حقیقت آن‌ها فرمول زندگی را یاد گرفته‌اند و می‌دانند کلید آرامش ذهنی و روحی شکرگزاری است. به عبارت دیگر، این تکنیک به بخش جدا ناپذیر زندگی آن‌ها تبدیل شده است و همین امر باعث شده تا در میان هرج و مرج دنیا هیچ اتفاق ناخوشایندی نتواند فرد شکرگزار را آشفته کند.

اگر دغدغه‌های زندگی‌تان شما را به فردی عصبی، پرخاشگر و پر از استرس ‌های درونی تبدیل کرده حتما تجدید نظری در سبک زندگی‌ خود دا‌شته باشید و از تکنیک فوق العاده سپاسگزاری استفاده کنید. اگر این کار را به درستی و به صورت روزانه انجام دهید، بعد از مدت کوتاهی نتیجه شگفت انگیز آن را در کم کردن دغدغه‌ها و افزایش آرامش روحی شاهد خواهید بود.

شکرگزاری و روابط

کیفیت روابط‌تان را بهبود می‌بخشد

از دیگر فواید مهم این تکنیک می‌توان به بهبود روابط اشاره کرد. فردی که درون آرامی دارد و تشکر کردن و دیدن خوبی‌ها تبدیل به عادت روزانه او شده است، بدون شک روابط بهتری را با دیگران تجربه می‌کند.

اگر شما شخصی باشید که همیشه در حال ناراحتی و گلایه از شرایط بد خود است و نمی‌تواند نعمت‌های زندگی خود را ببیند، درون ناآرامی را تجربه خواهید کرد و در نتیجه روابط خوبی هم با خانواده، دوستان و دیگران نخواهید داشت. بنابراین برای تجربه یک رابطه خوب ابتدا درون خود را با تکنیک شکرگزاری آرام کنید.

 

 

سخن پایانی

ما درباره چند فایده فوق العاده شکرگزاری صحبت کردیم اما تمام ماجرا این موارد نیستند. در حقیقت این تکنیک فایده‌های بسیار زیادی دارد که نمی‌توان در یک مقاله و حتی در یک کتاب هم به آن‌ها پرداخت. ما در اینجا سعی کردیم چند مورد مهم را برای شما توضیح دهیم اما حقیقت ماجرا این است که شکرگزاری اگر به صورت منظم صورت بگیرد، اثری شبیه معجزه در تمام جنبه‌های زندگی‌تان خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.