شکرگزاری و جذب ثروت چه رابطه ای با یکدیگر دارند؟

شکرگزاری و جذب ثروت

شکرگزاری و جذب ثروت چه رابطه ای با یک دیگر دارند؟

شکرگزاری از جمله تکنیک‌هایی است که تاثیر فوق العاده‌ای در زندگی ما دارد و می‌توان از آن به عنوان شاه کلید رسیدن به آرزوها نام برد. 

در مقالات قبلی راجب شکرگزاری بیشتر صحبت کردیم که میتوانید آنها را مطالعه کنید .

اما سوالی که برای خیلی‌ها مطرح می‌شود این است آیا رابطه‌ای بین شکرگزاری و جذب ثروت وجود دارد یا خیر؟

این روزها جذب ثروت از جمله موضوعاتی است که دغدغه افراد زیادی محسوب می‌شود و عده‌ای نیز توانستند به نتایج خوبی دست پیدا کنند.

در حقیقت جذب پول و ثروت قواعد و قوانینی دارد که در این مقاله درباره این قوانین و ارتباط آن‌ها با شکرگزاری صحبت خواهیم کرد و نکات بسیار باارزشی خواهیم آموخت.

شما میتونید این مقاله را بصورت رایگان بافرمت pdf دانلود کنید  :

شکرگزاری و جذب ثروت

ارتباط شکرگزاری و جذب ثروت

همانطور که در مقالات قبلی با تعریف شکرگزاری آشنا شدیم، این تکنیک یک روش مثبت اندیشی است که به ما کمک می‌کند به جای دیدن کمبودها، داشته‌ها و نعمت‌های خود را ببینیم و با کمک سپاسگزاری اتفاقات خوب بیشتری به زندگی خود جذب کنیم. همچنین از جمله تاثیرات این کار می‌توان به دغدغه‌ فکری کمتر و حال روحی بهتر اشاره کرد. علاوه بر این موارد، فرد شکرگزار کمتر بیمار می‌شود و روابط اجتماعی خوبی دارد. اما شاید مهم‌ترین موردی که نباید از آن غافل شویم بهبود شرایط مالی باشد که این روزها با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه، دغدغه بیشتر مردم است.

 

همیشه این سوال در ذهن من وجود داشت که چرا گروهی از افراد جامعه شرایط مالی خوبی دارند و در رفاه کامل به سر می‌برند اما گروه دیگر از مشکلات مالی رنج می‌برند و همیشه نگران پول هستند. برخلاف خیلی‌ها که فکر می‌کنند این موضوع به شانس بستگی دارد، تحقیقات نشان می‌دهد عوامل مهمی از قبیل باور و شکرگزاری تاثیر مستقیم با وضعت مالی افراد د ارد. اگر شما شرایط مالی خوبی ندارید بدون شک باید به سراغ بررسی باورهای ذهنی تان  بروید. در چند جمله کوتاه تفاوت مهم فرد ثروتمند و فقیر را برای شما آماده کردیم.

 

  • یک فرد ثروتمند به فراوانی ایمان دارد. او می‌داند که در جهان به اندازه کافی برای همه نعمت و ثروت وجود دارد و به خاطر نعمت‌هایی که خدا به او داد سپاسگزاری می‌کند و نگران نداشتن پول نیست. از دیگر ویژگی‌های این فرد می‌توان به بخشنده بودن اشاره کرد.
  • یک فرد فقیر همیشه به خاطر نداشته‌هایش شکایت می‌کند. او عادت به دیدن نعمت‌ها ندارد و همیشه کمبودها را می‌بیند. از نظر این شخص دنیا محدود است و ثروت فقط در اختیار عده‌ی خاصی قرار دارد.

 

قبل از اینکه ادامه مقاله را مطالعه کنید، حتما با خودتان فکر کنید که شما در کدام گروه قرار دارید ذهنیت ثروتمند یا فقیر؟ شاید هم هنوز در وسط این دو گروه سرگردان هستید و با وجود اینکه از قدرت افکار و تاثیر شکرگزاری در بهبود وضعیت مالی خبر دارید اما روش پیاده سازی آن را بلد نیستید. در ادامه چند نکته طلایی و سرنوشت ساز را برای شما آماده کردیم.

ارتباط شکرگزاری و جذب ثروت

تهیه لیست شکرگزاری از نعمت‌های مادی

همه ما نعمت‌هایی داریم که اگر بتوانیم به آن‌ها توجه کنیم، حال روحی بهتری خواهیم داشت و نعمت‌های بیشتری نیز جذب خواهیم کرد. اگر شما دوست دارید وضعیت مالی‌تان بهتر شود، بهترین کار نوشتن لیست شکرگزاری است. این کار اصلا سخت نیست، کافیست یک لیست از مواردی که شکرگزار آن‌ها هستید بنویسید. در این لیست سعی کنید حتی بابت کمترین پولی هم که به دست شما رسیده، سپاسگزار خدا باشید. نباید به هیچ وجه پول را بی ارزش بشمارید.

مهم نیست در چه شرایطی قرار دارید، اگر بتوانید بابت هر مبلغ و ثروتی که وارد زندگی‌تان می‌شود با تمام وجود شکرگزار باشید، به زودی شاهد ورود مبالغ بسیار بیشتری خواهید بود که از راه‌های غیر منتظره به شما می‌رسد.

از امروز دست به کار شوید و لیست خود را تهیه کرده و هرروز به آن اضافه کنید. این لیست را چند وقت یک بار بخوانید و از ته دل از خدا تشکر کنیم که این نعمت‌ها را وارد زندگی شما کرده است. به این نکته مهم توجه کنید که هر دارایی کم یا زیادی که دارید حتما بنویسید و به خاطر داشتن آن سپاسگزاری کنید. از کنار هیچ موردی بی تفاوت رد نشوید. به زودی تاثیرات فوق العاده این کار را مشاهده خواهید کرد و حتی ممکن است شگفت زده شوید.

 

 

بازی فراوانی

بازی فراوانی استرهیکس یک تمرین ذهنی و تجسمی عالی است و به این منظور طراحی شده که بتوانید الگوهای ذهن تان را تغییر دهید. این بازی بسیار ساده است. کافیست با ایمان و باور این بازی را انجام دهید. شما باید به مدت چهل روز این کار را تکرار کنید. در روز اول تصور کنید که یک میلیون پول در اختیار دارید و با این مبلغ هر چیزی که دلتان می‌خواهد بخرید. کل مبلغ خرید شما باید با یک میلیون برابری کند. حتما این موارد را بنویسید و سعی کنید از ته دل شکرگزاری کنید. در روز دوم شما دو میلیون در اختیار دارید و روزهای بعد هر روز یک میلیون به پولی که می‌توانید با آن خرید کنید اضافه می‌شود.

از آنجایی که ممکن است ذهن شما مقاومت کند و اجازه ندهد این بازی را انجام دهید. اگر حتی یک روز هم این کار را متوقف کردید باید مجددا از ابتدا شروع کنید. و نکته مهم‌تر اینکه باید حتما سعی کنید با تمام وجود و به صورت واقعی شکرگزار این مواردی باشید که به صورت ذهنی آن‌ها را می‌خرید. اگر به درستی این بازی را انجام دهید ثروت از راه‌هایی که فکرش را نمی‌کنید، وارد زندگی تان می‌شود.

کنترل ورودی‌های ذهنی برای ثروت

 یکی دیگر از تمرین‌های مربوط  به شکرگزاری و جذب ثروت کنترل ورودی ها است. شما نباید روی فقر تمرکز کنید. بهترین کار این است که سعی کنید دارایی افراد ثروتمند را ببینید و به خاطر این همه ثروتی که در دنیا وجود دارد، شکرگزاری کنید. شما نباید از دیدن دارایی‌ها و ثروت دیگران ناراحت شوید و خودتان را بسیار بدشانس تلقی کنید، زیرا این کار تاثیرات منفی زیادی بر زندگی‌ و شرایط مالی شما می‌گذارد. اما اگر بتوانید ثروت دیگران را ببینید و خوشحال شوید، بدون شک سطح ارتعاش ثروت شما بالاتر خواهد رفت.

 

در پایان این نکته را نیز یادآوری می‌کنم که بهتر است مراقب مکالمات روزمره خود یا گفت و گوهای ذهنی تان نیز باشید تا درباره فقر و کمبود صحبت نکنید. هرچه بیشتر بر روی ثروت تمرکز کنید، به همان اندازه جذب خواهید کرد.

بازی فراوانی_ثروت

شما میتونید این مقاله را بصورت رایگان بافرمت pdf دانلود کنید  :

2 دیدگاه برای “شکرگزاری و جذب ثروت چه رابطه ای با یکدیگر دارند؟

  1. داود گفته:

    درود بر شما بر و بچ حالم خوبه….
    حالمون خوب کردی چون نوشتارهای اصیلی داشتید. براتون سربلندی و تندرستی آرزو میکنم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *