تاثیر مثبت اندیشی در زندگی

مثبت اندیشی

با تاثیر مثبت اندیشی در زندگی آشنا ‌شویم

آشنایی با تاثیر مثبت اندیشی می‌تواند انگیزه زیادی در ما ایجاد کند تا این تکنیک با ارزش را در زندگی خود پیاده کنیم.

در حقیقت بیشتر افراد به درستی با تاثیر این روش آشنا نیستند به همین دلیل به سراغ مثبت اندیشی نمی‌روند.

در مقالات قبلی راجب تعریف مثبت اندیشی  و تکنیک های مثبت اندیشی صحبت کردیم .

اما در اینجا قصد داریم شما را با تاثیرات فوق العاده این کار آشنا کنیم تا بتوانید کیفیت زندگی خود را به بهترین شکل تغییر دهید. تا پایان با ما همراه باشید تا با معجزات این تکنیک آشنا شوید.

مثبت اندیشی

بررسی تاثیر مثبت اندیشی

همه افراد در طول زندگی‌شان روزهای خوب و بد زیادی را تجربه می‌‌کنند اما همه نمی‌توانند در شرایط سخت ذهن خود را کنترل کنند. شرایط سخت زندگی گاهی باعث افزایش استرس و تنش‌های روحی می‌شود و می‌تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. اما در نقطه مقابل افرادی قرار دارند که با وجود تمام مشکلات بسیار آرام و صبور هستند. تفاوت مهم این دو گروه در طرز تفکر آن‌هاست.

در حقیقت گروه اول انتخاب کرده‌اند که تحت تاثیر شرایط بد باشند و به ذهن خود اجازه کنترل شرایط را نمی‌دهند. این گروه را می‌توان به شخصی تعبیر کرد که در حال غرق شدن در دریا است اما هیچ تلاشی برای نجات خود انجام نمی‌دهد.
اما گروه دوم به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند افکار منفی و مشکلات زندگی حال خوب را از آن‌ها بدزدد. آن‌ها به خوبی از تاثیر مثبت اندیشی در زندگی آگاه هستند و به کمک این تکنیک به سمت آرزوهایشان حرکت کرده و هر روز وضعیت زندگی خود را بهبود می‌بخشند.
در ادامه چند تاثیر مهم اندیشه مثبت را با هم بررسی خواهیم کرد.

تاثیر مثبت اندیشی در زندگی

بالا رفتن اعتماد به نفس


افراد منفی نگر از اعتماد به نفس پایینی رنج می‌برند، زیرا همیشه غرق افکار منفی می‌شوند و خود را بدشانس ترین آدم‌های روی زمین می‌دانند. آن‌ها نگران قضاوت‌های مردم هستند و دائما گفت و گوی ذهنی دارند.
اما فردی که خود را به اندیشه‌های مثبت عادت داده، نسبت به خود و زندگی احساس بهتری دارد
و همین موضوع باعث می‌شود اتفاقات خوب برای او رقم بخورد و در نتیجه اعتماد به نفس زیادی داشته باشد. بنابراین اگر شما سعی کنید فرد مثبت اندیشی باشید بدون شک اتفاقات عالی در زندگی شما رخ خواهد داد و شما تبدیل به فردی پر از اعتماد به نفس خواهید شد.

 

پیشرفت در مسیر موفقیت

افراد مثبت اندیش پر از انرژی و امید هستند به همین دلیل به راحتی می‌توانند در مسیر موفقیت قدم بردارند. آن‌ها موانع ذهنی کمی دارند و سرعت پیشرفت آن‌ها بالاست. اما فردی که در طول روز در افکار منفی غرق شده، دارای ترمزهای ذهنی فراوان است. همین مساله باعث می‌شود انرژی زیادی صرف فکر کردن به این موانع کند. در نتیجه نیروی برای حرکت کردن در مسیر خواسته‌ها و رسیدن به اهداف خود را ندارد. تحقیقات هم نشان می‌دهد شانس موفقیت افراد با نگرش مثبت بسیار بیشتر از فردی با نگرش منفی است.

 

 

بهبود سلامتی

بیشتر بیماری‌هایی که این روزها شاهد آن هستیم، به خاطر عدم هماهنگی بین جسم و روح اتفاق میفتند. زمانی که روح شما پر از افکار منفی، نار احتی، سرزنش و سرکوب باشد، جسم شما هم خیلی زود بیمار می‌شود. اما درست از لحظه‌ای که شما تصمیم می‌گیرید افکار غالب خود را تغییر دهید، هماهنگی بین جسم و روح شما هم افزایش می‌یابد و شما شاهد بهبود سلامتی‌تان خواهید بود. فرمول مهمی که نباید فراموش کنید این است که نگران بیماری بودن شما را بیمار می‌کند.

 فردی را می‌شناختم در تمام لحظات زندگی خود تلاش می‌کرد به بیماری سرطان مبتلا نشود. او به شدت نگران این موضوع بود اما متاسفانه در چهل سالگی بر اثر سرطان فوت کرد. در حقیقت نگرانی و افکار منفی او باعث این اتفاق شد. بنابراین می‌توان به جرات گفت از جمله مهم‌ترین تاثیرات مثبت اندیشی بهبود شرایط جسمانی است.

آرامش ذهنی با مثبت اندیشی

آرامش ذهنی

من هیچ فرد منفی نگری را نمی‌شناسم که پر از آرامش باشد. به عبارت دیگر بهترین راه برای اینکه نوع نگرش یک فرد را تشخیص دهید میزان آرامش او در لحظات سخت زندگی است. افرادی که ذهن آرام و مثبتی دارند، بسیار کمتر از دیگران دچار تنش روحی و افسردگی می‌شوند. این افراد به راحتی می‌توانند در شرایط بد خود را کنترل کنند و آرام بمانند. فردی که خیلی زود عصبانی می‌شود، در حال نشان دادن درون ناآرام و پر تنش خود است.  بنابراین اگر دغدغه‌های زیادی دارید و درون شما به شدت متلاطم است حتما از مثبت اندیشی کمک بگیرید.

 

 

طول عمر

یک مورد جالب توجه دیگر در بررسی  تاثیر مثبت اندیشی، عمر طولانی است. تحقیقات علمی ثابت کرده افراد پرانرژی و مثبت طول عمر بیشتری نسبت به منفی نگرها دارند. دلیل این موضوع را می‌توان اینطور توضیح داد که فرد مثبت اندیش آرامش روحی بیشتری دارد، کمتر بیمار می‌‌شود، موانع را باور نمی‌کند و به دنبال اهداف و آرزوهای خود حرکت می‌کند در نتیجه همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا او بیشتر از دیگران عمر کند.

 

روابط بهتر با دیگران

از دیگر فواید مهم نگرش مثبت می‌توان به روابط اجتماعی خوب با دیگران اشاره کرد. هیچکس دوست ندارد در کنار شخصی باشد که پر از انرژی منفی است و همیشه از همه چیز شکایت می‌کند. همه ما دوست داریم در کنار فرد آرام، پر انرژی و شاد باشیم، زیرا این فرد به ما حس خوب منتقل می‌کند. به همین دلیل زمانی که شما تصمیم می‌گیرید فرد مثبتی باشید کیفیت روابط شما به طور شگفت انگیزی تغییر خواهد کرد و روابط خانوادگی، عاطفی و اجتماعی خوبی را تجربه خواهید کرد.

 

سخن پایانی

در این مقاله به تاثیر مثبت اندیشی پرداختیم و با فواید فوق العاده این کار آشنا شدیم. اگر تا به امروز این تکنیک را در زندگی خود پیاده نکرده‌اید، از همین حالا شروع کنید و نوع نگاه خود را به دنیا تغییر دهید. البته باید به این نکته مهم اشاره کنم که برای انجام این کار باید مداومت داشته باشید و انتظار شما واقعی باشد. به عبارت دیگر با یک روز مثبت فکر کردن نمی‌توان زندگی‌تان را به طور کامل تغییر دهید. شما باید مثبت اندیشی را تبدیل به بخشی از وجود خود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *