تاثیر صدای طبیعت

تاثیر صدای طبیعت

حقیقت های مهم درباره تاثیر صدای طبیعت

درمقاله قبلی راجب طبیعت و سلامت روان صحبت کردیم .

اما در این مقاله راجب تاثیر صدای طبیعت به شما اطلاعات مفیدی ارائه  خواهیم کرد .

حتما تا پایان همراه ما باشید تا با تاثیرات  شگفت انگیز این صداها آشنا شوید.

شاید شما هم در گروه افرادی قرار داشته باشید که درباره تاثیر صدای طبیعت شک دارند و این راهکار را در زندگی خود به کار نمی برند.

اما ما در این مقاله قصد داریم نگاه متفاوتی به این موضوع داشته باشیم و شما را با اثرات فوق العاده این کار آشنا کنیم. 

افزایش استرس و بیماری های روحی

شرایط زندگی مدرن باعث شده درصد زیادی از مردم با مشکل استرس و بیماری های روحی دست و پنجه نرم کنند.

طبق آمار به دست آمده مشکلات روحی در این قرن به اوج خود رسیده و حتی گاهی منجر به خودکشی یا قتل نیز می شود. علت اصلی این موضوع را می توان در تغییر سبک زندگی افراد جستجو کرد.

ورود تکنولوژی به زندگی بشر در کنار مزیت هایی که دارد، تاثیرات بدی هم داشته است.

علاوه بر اینکه امواج های الکترونیکی تاثیر منفی بر روح و جسم ما می گذارند، شبکه های اجتماعی نیز ذهن و حال خوب ما را هدف قرار داده اند.

افراد تمایل زیادی به بزرگنمایی در این شبکه ها دارند و رقابت برای بهتر دیده شدن به شدت افزایش یافته است.

تمام این موارد دست به دست هم دادند تا بیشتر افراد با مشکلات روحی فراوانی درگیر شده و با استرس و بی خوابی دست و پنجه نرم کنند.

اما آیا راه حل مناسبی هم برای کنترل این استرس ها و اضطراب ها وجود دارد؟ بله یکی از بهترین راه حل ها شنیدن صدای طبیعت است. 

 

در ادامه بررسی دقیق این موضوع می پردازیم.

تاثیر صدای طبیعت

تاثیر صدای طبیعت

تحقیقات علمی نشان می دهند زمانی که فرد به صدای آب یا نوای وزش باد در کوه و جنگل گوش می دهد، سطح استرس او به شدت کاهش می یابد و این کار می تواند در بلند مدت افسردگی و مشکلات روحی او را درمان کند.

 

در حقیقت سیستم عصبی ما با این روش تقویت می شود. البته این تنها تاثیر این کار نیست و اثرات فوق العاده دیگری نیز دارد. چند مورد مهم این تاثیرات شامل موارد زیر می شود:

 

_احساس آرامش: شما با شنیدن این نواها و صداها پر از آرامش خواهید شد. حتی اگر استرس هم ندارید و در شرایط عادی به سر می برید، با گوش دادن به صدای طبیعی احساس خواهید کرد که آرامش در بند بند وجود شما جریان دارد.

 

_درمان بی خوابی: افرادی که از بی خوابی رنج می برند، راه های مختلفی برای درمان انتخاب می کنند. به عنوان مثال به سراغ قرص های اعصاب می روند یا حتی از دمنوش های گیاهی کمک می گیرند. اما بهترین راه کمک گرفتن از طبیعت و صدای آرامبخش آن است.

 

_ بالا بردن کیفیت خواب: گاهی ما دچار بی خوابی نیستیم اما بارها از خواب می پریم. برای اینکه شما کیفیت خواب خود را بالا ببرید و یک خواب عمیق تجربه کنید گوش دادن به طبیعت را در اولویت قرار دهید.

 

_ درمان بیماری های جسمی: بیشتر بیماری های جسمی ما با تنش ها و دغدغه های روحی ما ارتباط مستقیم دارند. وقتی بتوانید روح خود را به آرامش برسانید جسم شما نیز به آرامش می رسد. تحقیقات نشان می دهد وقتی فرد در آرامش باشد سرعت درمان بیماری های مختلف در بدن افزایش می یابد و حتی برخی بیماری ها ناخوداگاه درمان می شوند.

 

_بالا بردن تمرکز: عدم تمرکز می تواند باعث آسیب رسیدن به کیفیت کار یا درس ما شود.

بنابراین حتما باید این موضوع را جدی بگیریم و به دنبال راه هایی برای افزایش تمرکز خود باشیم. شنیدن صدای طبیعت در این موقعیت می تواند کمک قابل توجهی در افزایش سطح تمرکز ما داشته باشد.

 

_ بهبود روابط: بیشتر مشکلاتی که در روابط وجود دارد به دلیل مشکلات روحی افراد اتفاق می‌افتد. زمانی که شما بتوانید سطح آرامش خود را بالا ببرید و از تنش دوری کنید، روابط اجتماعی و فردی شما به طرز قابل توجهی بهبود می یابد.

 

_کنترل عصبانیت: ما در بیشتر مواقع نمی توانیم عصبانیت خود را کنترل کنیم و این مسئله ممکن است عواقب بدی داشته باشد. اما زمانی که شما به طور مستمر به آواهای آرامبخش گوش می دهید، تبدیل به فردی خونسرد خواهید شد که به ندرت عصبانی می شود.

 

 

_ بیرون آمدن از کما: تاثیر صدای طبیعت تنها به موارد بالا محدود نمی شود. شاید متعجب شوید اما محققان طی بررسی هایی که انجام دادند متوجه شدند این صداها می تواند به بیرون آمدن فرد از کما کمک قابل توجهی کند.

دانلود صدای طبیعت

دانلود صدای طبیعت

درباره تاثیرات فوق العاده طبیعت گردی در مقالات قبل صحبت کردیم و متوجه شدیم که ما باید به صورت هفتگی، روزانه یا ماهانه زمانی را به این کار اختصاص دهیم.

زیرا علاوه بر تاثیرات عالی که بر جسم ما می گذارد می تواند باعث تعالی روح ما شود. اما همه ما فرصت طبیعت گردی را به صورت روزانه نداریم اما نباید نگران باشیم زیرا جایگزین بسیار خوبی برای این کار وجود دارد و آن هم دانلود و گوش دادن به صدای طبیعت است.

 

شما می توانید به راحتی این صداهای آرامبخش را در گوشی، لپ تاپ یا تبلت خود داشته باشید و به صورت منظم به آن ها گوش دهید.

اگر می خواهید این کار بالاترین تاثیر را در زندگی شما داشته باشد بهتر است که هر شب قبل از خواب این صداها را گوش کنید و به خواب بروید. خیلی زود شاهد نتایج خارق العاده آن خواهید بود.

همچنین در طول روز نیز بهتر است در حین رانندگی یا استراحت خود این آواها را پخش کنید و با آن ها انس بگیرید. انجام مستمر این کار زندگی شما را دگرگون خواهد کرد.

صدای طبیعت

سخن پایانی

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، سبک زندگی مدرن استرس زیادی به ما وارد کرده و اگر به فکر کنترل آن نباشیم، باید تمام عمر خود را درگیر بیماری های مختلف جسمی، روحی، روابط پر تنش، بی خوابی و مشکلات دیگر باشیم.

اما خوشبختانه محققان یک راه حل بسیار عالی پیدا کرده اند و آن هم شنیدن آواها و نواهای طبیعت است.

از امروز حتما این راهکار را در زندگی خود پیاده کنید تا معجزه این کار را به چشم ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *